Logitech G402 Hyperion Fury Detaylı İnceleme

Editörün seçimi Logitech G402 Hyperion Fury Detaylı İnceleme
8.5 Toplam Puan
 • Konforlu Yapısı ve Ergonomisi
 • Mükemmel Tuş Aralığı
 • Hızlı Tepkime Süreleri
 • Kolay DPI Değişimi
 • Yazılım Arayüzü ve Kullanım Kolaylığı
Favorilerime EkleKaydedildiSilindi 0

Logitech G402 Hyperion Fury

Logitech’i oyunculara yönelik ürettiği kaliteli ve performanslı bileşenler ile yakından tanıyoruz. Bugünkü inceleme konuğumuz olarak, bir oyuncu faresinde olmasını beklediğimiz tüm özellikleri içermese de, bizlere yüksek performans sunan Logitech G402 Hyperion Fury bulunuyor.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1242″ alignment=”center”][vc_column_text]

Logitech G402 Hyperion Fury Teknik Özellikler

Logitech G402 Hyperion Fury, 32-bit ARM mikro işlemcisine sahip ve  bizlere minimum 240 dpi, maksimum 4000 dpi çözünürlülük sunabiliyor.

Logitech, Delta Zero teknolojisi ile geliştirdiği optik algılayıcıyı, Fusion Engine Hibrid algılayıcı  ile birleştirerek kullanıcılara yüksek hızlar vaat ediyor. Sahip olduğu bu teknolojiler ile saniyede 500 IPS‘in üzerinde bir tarama hızına ulaşabiliyor.  Tüm bu işlemleri 32-bit ARM mikro işlemcisi (1000 Hz) ile gerçekleştiren G402 Hyperion Fury, 1 mili saniye aralıklarla yaptığı işlemleri raporlayabiliyor.

Üzerinde 8 adet programlanabilir tuş ile gelen Logitech G402 Hyperion Fury’nin, sol ve sağ tıklama tuşlarının 20 milyonluk bir tıklama ömürleri bulunuyor. Fare altında yer alan ayakların ise 250 kilometrelik bir ömrü bulunuyor.

USB 2.0 arabirimi üzerinden bağlantı kuran Logitech G402 Hyperion Fury’nin bağlantı kablosunun boyu 2 metre civarında ve bu kablo ile ağırlığı 144 gram oluyor. Mouse’un tek başına ağırlığı ise 108 gram. Ağırlığından bahsetmişken, Logitech G402 Hyperion Fury’nin boyutları da aşağıda belirttiğimiz gibidir.

 • Yükseklik: 136 milimetre
 • Genişlik: 72 milimetre
 • Derinlik: 41 milimetre

Farenin boyutlarına baktığımızda genelde el yapısı büyük olan kullanıcılara hitap ettiğini söyleyebiliriz. Tuşların bulunduğu kısımlar kolayca ulaşabileceğiniz hizalarda yer alıyor. Yani ergonomisi gerçekten çok güzel.

Logitech G402 Hyperion Fury Tasarım Özellikleri

Logitech G402 Hyperion Fury önce de belirttiğimiz üzere 8 adet programlanabilir tuş ile geliyor. Bu tuşların ne işe yaradığından sırası ile bahsedelim.

Farenin üst kısmında bildiğiniz üzere sol ve sağ tıklama tuş bulunuyor. Bu iki tuşun ortasında bulunan Roll Key de ayrıca bir tıklama özelliğine sahip. İsterseniz bu tuşa bir makro atayabiliyorsunuz.

Farenin sol tarafında 5 adet tuş bulunuyor. Bu tuşlardan önde yer alan 3 tanesi oyun içinde yada normal kullanımda DPI ayarlarınızı değiştirmeye yarıyor. Sol tıklama tuşunun yanında yer alan iki adet tuş ile DPI ayarlarınızı 3 seviye arttırıp azalta biliyorsunuz. Bu iki tuşun altında yer alan tuş ise DPI özelliğini açıp kapamaya yarıyor. Ayrıca bu tuşlara da dilediğiniz gibi makro atayabiliyorsunuz.

Bu üç tuşun arkasında ise 2 adet daha tuş bulunuyor. Standart olarak ileri al ve geri al işlemleri atanmış olarak gelen bu tuşlar ile Web sayfalarında dolaşırken çok işinize yarıyor diyebiliriz.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1243″ alignment=”center”][vc_column_text]Logitech G402 Hyperion Fury’nin elinizin kavrayacağı kısımları kauçuk bir maddeden yapılmış. Diğer boşta kalan kısımlar piano siyahı dediğimiz sert parlak bir plastikten oluşuyor. Her iki kısımda tasarım olarak bir birlerini tamamlıyor ve gayet şık bir görünüm sağlıyorlar.

Avuç içinizin kaldığı kauçuk yapıda olan kısmın üzerinde Logitech’in oyunculara özel logosu yani “ G “ harfi bulunuyor. Bu logo mavi bir aydınlatmaya sahip ve sadece 1 adet nefes alma efektine sahip. İsterseniz bu efektin hızını Logitech Oyun yazılımı ile rahatça ayarlayabiliyorsunuz.

Logitech Gaming Software

Logitech G402 Hyperion Fury, tüm Logitech Gaming ürünlerinin kullandığı Logitech Gaming Software yazılımını kullanıyor.

Bu yazılım ile sahip olduğunuz Logitech marka mouse ve klavyelerinizin ayarlarını rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Arayüz gerçekten çok kullanışlı bir yapıya sahip ve hiç karmaşık değil diyebiliriz.

Yazılımın fare kısmından bahsedecek olursak, farenizin tüm özelliklerine ulaşabileceğiniz 6 adet ayrı kısım bulunuyor. Bu kısımlardan kısaca bahsedelim.

Home: Burada farenize atamış olduğunuz makroları ve oyun profillerini açıp kapaya bileceğiniz bir kısım bulunuyor. Yani farenizin belleğinde yer alan profilleri mi yoksa bilgisayarınızda yer alan profilleri mi kullanacaksınız bu kısımdan rahatça ayarlaya biliyorsunuz. Bu özellik sayesinde farenizi başka bir bilgisayara taktığınızda içine kaydettiğiniz oyun profillerini de kullanabiliyorsunuz.

İşaretçi ve Tuş Ayarları: Oyuncuların en çok kullanacakları kısım burasıdır diyebiliriz. Bu kısımdan farenizin tüm tuşlarına makrolar atayabiliyorsunuz. Diğer taraftan DPI hassasiyet düzeyini (1 ile 5 arasında farklı hassasiyet düzeyi )belirleyerek oyun içinde bu düzeyler arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Son olarak ta farenizin sorgulama hızını buradan ayarlayabildiğinizi belirtelim.

Logitech G402 Hyperion Fury İşaretçi ve Tuş Ayarları

Işık Ayarları: Bu kısımdan fareniz üzerinde yer alan “G” logosunu ve sol tarafta yer alan DPI tuşlarının bilgilendirme ledlerini ayarlayabiliyorsunuz.

Optik Algılayıcı: Bu kısımdan standart optik algılayıcı ile Fusion Engine özellikli optik algılayıcı arasında geçiş yapabilirsiniz. Tavsiyemiz Fusion Engine özellikli algılayıcıyı kullanmanızdan yana olacaktır.

Logitech G402 Hyperion Fury Optik Algılayıcı Ayarları

Isı Haritası: Bu kısımda iki adet farklı başlık bulunuyor. Biri tuş basma süresi ısı haritası diğeri ise tuş basma sayısı ısı haritası. Her iki kısımda fareniz üzerinde yer alan tuşları ne kadar sık ve ne kadar süre ile kullandığınızı test etmeye yarıyor.

Sonuç

Sınıfında önde gelen özelliklere sahip olan Logitech G402 Hyperion Fury üst seviye fareler ile sahip olduğu teknoloji ve hız ile rahatça rekabet edebiliyor. Kullanımı gerçekten rahat ve mükemmel bir ergonomiye sahip diyebiliriz. Ayrıca sahip olduğu Logitech Gaming Software yazılımı ile istediğinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Çoğu firma yazılım olarak çok karmaşık yapılara sahip fakat Logitech burada gerçekten iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz.

 • Ürün
 • Teknik Özellikler
 • Fotoğraflar
Logitech G402 Hyperion Fury, FPS oyuncuları için mükemmel bir oyuncu faresi. Sahip olduğu hız ve kolay erişilebilir tuşları ile oyun içinde çok daha ...
Favorilerime EklendiFavorilerinizden Kaldırıldı 0
Karşılaştır
Sensör Sistemi Fusion Engine
Birincil Sensör Fusion Engine Hibrid Optik Algılayıcı
İşlemci 32-bit ARM
Bağlantı Arayüzü USB
Programlanabilir Tuş Sayısı 8
Raporlama Hızı 1 Mili Saniye
Çözünürlülük Min: 240 dpi - Maks: 4000 dpi
Dpi/Cpi Ayar Tuşu Var
Dpi/Cpi Hedef Tuşu Yok
Maksimum Hızlanma 16 G
Maksimum Hız 500 ips
USB Bildirme Hızı 1000 Hz - 1 Ms
Tuş Dayanıklılığı 20 Milyon Tıklama
Ayak Dayanıklılığı 250 Kilometre
Uzunluk 136 mm
Genişlik 72 mm
Derinlik 41 mm
Ağırlık 108 GR
Kablo Uzunluğu 2 Metre
Kablo Yapısı Plastik Kaplama
El Uygunluğu Sadece Sağ El
8.5 Toplam Puan
İncelemeks Yorumu

Logitech G402 Hyperion Fury, FPS oyuncuları için mükemmel bir oyuncu faresi. Sahip olduğu hız ve kolay erişilebilir tuşları ile oyun içinde çok daha hızlı hareket etmenizi sağlıyor. Ayrıca Logitech,  Gaming Software gibi kullanıcı dostu yazılımıyla da farenizi kolayca ve dilediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizi mümkün kılıyor.

Performans
9
Ergonomi
8
Fiyat
8.5
Yazılım Desteği
8.5
ARTILAR
 • Konforlu Yapısı ve Ergonomisi
 • Mükemmel Tuş Aralığı
 • Hızlı Tepkime Süreleri
 • Kolay DPI Değişimi
 • Yazılım Arayüzü ve Kullanım Kolaylığı
EKSİLER
 • Ağırlık Ayarlama Özelliği Yok
 • Sadece FPS Türü Oyuncular İçin İdeal
İncelemeni Ekle
Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Toplam puanınız

Karşılaştırma Listesi
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın