Logitech G233 Prodigy Gaming Kulaklık İnceleme

8.0 Toplam Puan
 • Mükemmel Ses Kalitesi
 • Çoklu Platform Desteği
 • Kaliteli Malzeme
 • Kutu İçeriği
 • Modüler Yapısı
Favorilerime EkleKaydedildiSilindi 0

Logitech G233 Prodigy incelemesi ile tekrar karşınızdayız. Kulaklığın tüm detaylarına yakından bakarak hem ses hem de tasarım olarak bizlere neler sunduğunu  detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Hadi başlayalım…

Logitech G233 Prodigy Gaming Kulaklık İnceleme

Oyuncu kulaklığı söz konusu olduğunda, seçim sürecini belirleyen en önemli etken genellikle fiyat aralığı oluyor. Tabi bu demek olmuyor en pahalı oyuncu kulaklığı en iyisi olacaktır. Fiyat aralığı belirlendikten sonra ses kalitesi, konfor, çoklu platform desteği gibi özellikler arka arkaya sıralanmaya başlıyor. Buda çok büyük kafa karışıklığına sebep oluyor.

İşte Logitech’in G233 Prodigy kablolu kulaklığı, tüm bu özelliklerin hepsini bir arada barındıran 100$ bandında yer alan tasarım olarak güzel, performans olarak başarılı bir oyuncu kulaklığı olarak karşımıza çıkıyor. PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve Mobil platformlarda kullanabildiğiniz Logitech G233 Prodigy, konforu sayesinde uzun süreli oyun deneyimlerinde sizlere sıkıntı çıkarmıyor ve pürüzsüz ses kalitesi ile sizlere en iyi oyun deneyimini sunmayı vaat ediyor.

Logitech G233 Prodigy inceleme

Logitech G233 Prodigy inceleme

Giriş seviyesi oyuncu kulaklığı olan Logitech G233 Prodigy ek bir donanım yada yazılım desteği olmadan Stereo çıkışlara sahiptir. Frekans aralığı, 40mm‘lik Pro-G sürücüleri üst düzey kulaklıklar da ki etkiyi yaratmasa da, ses yüksekliği ses netliği açısından bu fiyat aralığında etkileyici bir performans sergiliyor.

3.5 mm‘lik jaklara sahip olan mikrofon ve ses kablosu kolayca çıkartılıp yerine takılabiliyor. Modüler yapıda olması kulaklığın kullanışlılığını arttırıyor.

PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’de PC’ye göre daha yüksek performans sergiliyor. Bunun sebebi ise performansı arttırıp, parazitlenmeyi azaltmak için kullanılan ve kulaklığa ekstra güç sağlayan pre-amp dediğimiz ek bir amplifikatöre ihtiyaç duyması oluyor. Anakartınızda yer alan ses yongaları oyun için tasarlanmış yüksek kaliteli bir yonga değilse yada bir ses kartınız yoksa bu konuda sıkıntı yaşamanız muhtemel. Fakat başarılı bir amplifikatöre sahip anakartta PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’de gösterdiği performansı yakalıyor.

Tasarım ve Konfor

Mavi örgülü kulaklık pedleri ve üst destek kısımı Logitech G233 Prodigy’e şık ve sportif bir hava katmış. Sert plastik malzemeden üretilmiş olması kulaklığı düşmelerden yada çarpma etkisi ile oluşacak hasarlardan başarılı bir şekilde koruyacak seviyede.

Sert plastik malzemelerden üretilen kulaklıkların en büyük sorunu olan ergonomi Logitech G233 Prodigy’i kullanırken her hangi bir sıkıntı çıkarmıyor. Kulaklığın üst kısımı çok esnek ve çok bütük baş yapısına sahip kullanıcı rahatlıkla kullanabilecek yapıda. Ayrıca kulaklıklar isteğe göre uzatılabiliyor.

Oyuncular genellikle oyun aralarında mola verdiğinde kulaklıklarını boyunlarına asmak isterler. Kulaklıkları dönmeyen ve esnek olmayan kulaklıklar burada en büyük sıkıntıyı çıkarıyorlar. Logitech G233 Prodigy’e ait her iki kulaklıkta geriye doğru 90 derece ileriye doğru 20 derece hareket kabiliyetine sahipler. Bu sayede kulaklığın ergonomisi arttırılmış diyebiliriz.

Logitech G233 Prodigy 90 Derece Kulaklık Açıları

Logitech G233 Prodigy 90 Derece Kulaklık Açısına Sahiptir.

Logitech G233 Prodigy kablosuz ağırlığı 259 Gram. Kulaklığın boyutları ise şu şekilde;

Yükseklik: 172 mm

Genişlik: 81,7 mm

Derinlik: 182 mm

Kutu içeriğinden iki adet kablo çıkıyor. Bunlardan biri PC kullanımı için olan, diğeri ise mobil kullanım için olan kablo. Kablo ölçüleri;

PC Kablo Uzunluğu: 2 m

Mobil Kablo Uzunluğu: 1,5 m

uzunluğundadır.

Üzerinde herhangi bir led aydınlatma olmayan Logitech G233 Prodigy’nin kulaklıklarının arkasında Logitech Gaming logosu bulunuyor. Logo gayet şık bir şekilde konumlandırılmış.

Ses

Oyuncu kulaklıklarında en çok merak edilen bir diğer konuda ses oluyor. 40 mm’lik sürücülere sahip kulaklıkların frekans aralığı 20 Hz ile 20000 Hz arası olarak belirlenmiş. Empedans değeri 32 Ohm ve hassasiyet ise 107 dB.

Logitech G233 Prodigy’nin bas tepkisi şaşırtıcı bir şekilde çok güçlü. Fakat yüksek seste az da olsa boğulmalar oluyor. En iyi deneyimi elde etmek için ses seviyesini biraz kısmanız gerekiyor. Tiz sesler ise net ve pürüzsüz.

Ses ayarlarını kablo üzerinde bulunan tuş aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan mikrofonu da açıp kapatmanız mümkün.

Logitech G233 Prodigy Genel Görünüş

Logitech G233 Prodigy

Mikrofon

Logitech G233 Prodigy’nin mikrofonu Discord Certified sahibi bir ürün. PC ve konsol kullanımında gayet başarılı. Sesinizi net ve yeterli bir ton ile karşı tarafa aktarabiliyor. Fakat mobil kullanımda ise olaylar değişiyor. Öncelikle mobil için tasarlanan 1.5 metre uzunluğunda ki kabloyu kullanmak ve buna bağlı olarak kablo üzerinde yer alan dahili mikrofonu kullanmak zorundasınız. Kablo üzerinde yer alan mikrofon da bu konuda biraz yetersiz kalıyor diyebiliriz.

Logitech G233 Prodigy Mikrofon

Mikrofonun teknik detaylarına bakacak olursak, 4 mm boyundaki mikrofonun frekans aralığı 10 Hz ile 10000 Hz olarak belirlenmiş. Mikrofon tek yünlü olarak toplanıp açılabiliyor. Yani mikrofon tek bir düzeyde aşağı yukarı hareket ediyor. Ağzımıza yaklaştırma yada uzaklaştırma seçeneği sert plastik yapıda olmasından dolayı mümkün değil. Fakat mikrofonun gürültü önleyici yapısı yani mikro pop filtresi ve sadece ağız kısımına dönük olması çevrenizde olan harici sesleri bir nebzede olsa azaltıyor.

Kutu İçeriği

Logitech G233 Prodigy Kutu İçeriği

Kutu içeriğinde neler yer aldığını merak eden ziyaretçilerimize kısa bir bilgilendirme yapalım.

 • G233 Prodigy kablolu oyun kulaklığı
 • Mikro-pop filtreli çıkarılabilir mikrofon kolu
 • Üzerinde denetimler ve mikrofon bulunan mobil kablo
 • Üzerinde denetimler bulunan konsol/PC kablosu
 • Ayrı mikrofon ve kulaklık jakları için PC ayırıcısı

Sonuç

Öncelikle Logitech G233 Progidy seviyesinde bulabileceğiniz daha iyi oyuncu kulaklıkları bulunmaktadır. Fakat iş fiyat olunca bu kısımda G233 Progidy bir adım öne geçiyor. Giriş seviyesinde yeterli ses deneyimi yaşatan G233 Progidy, müzik dinlemek için çok iyi bir alternatif olmayabilir. Fakat oyunlarda sunduğu deneyim oldukça başarılı. Genel olarak G233 Progidy için giriş seviyesinde, tasarım ve performans olarak tercih edilebilecek bir oyuncu kulaklığı olmuş diyebiliriz.

 • Ürün
 • Teknik Özellikler
 • Fotoğraflar
 • Videolar
Giriş seviyesi oyuncu kulaklıklarında Logitech, G233 Progidy ile başarılı bir alternatif oluşturmuş. Hem ses kalitesi hem de tasarım olarak gayet iyi ...
Favorilerime EklendiFavorilerinizden Kaldırıldı 0
Karşılaştır
Üretici Firma Logitech
Ürün Adı G233 Prodigy
Sürücü Pro-G 40 mm
Frekans Aralığı 20 Hz - 20000 Hz
Empedans Değeri 32 Ohm
Hassasiyet 107 dB
Kablo Uzunluğu PC ve Konsol Bağlantı Kablosu : 2 Metre Mobil Bağlantı Kablosu : 1.5 Metre
Ağırlık 259 GR
Genişlik 81,7 mm
Yükseklik 172 mm
Derinlik 182 mm
Bağlantı Kablosu Girişi 3.5 mm Jak
Mikrofon Var - Tak Çıkar
Mikrofon Toplama Düzeni Kardiyot (Tek yönlü)
Mikrofon Türü Arka Elektret Kondensatörü
Mikrofon Boyut 4 mm
Mikrofon Frekans Aralığı 10 Hz - 10000 Hz
Desteklediği İşletim Sistemleri Windows 10 Windows 8.1 Windows 8 Windows 7
Desteklediği Platformlar PC PlayStation 4 Xbox One Nintendo Switch Mobil
Aydınlatma Yok
8 Toplam Puan
İncelemeks Yorumu

Giriş seviyesi oyuncu kulaklıklarında Logitech, G233 Progidy ile başarılı bir alternatif oluşturmuş. Hem ses kalitesi hem de tasarım olarak gayet iyi bir kulaklık diyebiliriz. PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil telefonlar ile uyumlu olması kulaklığın en güzel artılarından.

Performans
8.5
Tasarım
8
Ses Kalitesi
8
Fiyat
7.5
ARTILAR
 • Mükemmel Ses Kalitesi
 • Çoklu Platform Desteği
 • Kaliteli Malzeme
 • Kutu İçeriği
 • Modüler Yapısı
EKSİLER
 • Müzik Dinlerken ve Film İzlerken Oyunlarda Gösterdiği Performanstan Uzak
 • Mobil Kablo Mikrofonu Yetersiz
İncelemeni Ekle
Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Toplam puanınız

Karşılaştırma Listesi
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın