HyperX Cloud Stinger İncelemesi

HyperX Cloud Stinger incelemesi ile karşınızdayız. HyperX Cloud serisinin en altında yer alan oyuncu kulaklığını detaylı olarak inceledik. Ürünün artıları neler, eksileri neler gelin hep birlikte bakalım…

HyperX Cloud Stinger İncelemesi

Kingston, HyperX adı altın oyunculara özel bileşenler ve donanımlar çıkardığını hepimiz biliyoruz. Özellikle bileşen tarafında yüksek performansı uygun fiyata sunma çabaları bir çok kullanıcı tarafından takdirle karşılandı. Bunun karşılığını da sahip olduğu yüksek satış rakamları ile aldı.

Bu dikkat çeken bileşenlerden biri de oyuncuların çokça tercih edip memnun kaldığı HyperX Cloud Stinger oluyor. Konforlu ve ergonomik yapısının yanı sıra giriş seviyesinde ki kulaklıklar arasında fiyat performans oranı en yüksek olan oyuncu kulaklıkları arasında yer alıyor.

Kullanılan bileşenler arasında çelik ve sert plastiğin olması kulaklığın ağırlığını doğru orantılı olarak etkilememiş olması ve ergonomisi sayesinde uzun süreli oyun deneyimlerinde sizlere hiç bir sıkıntı yaratmıyor.

Genel olarak beğendiğimiz HyperX Cloud Stinger’a dilerseniz daha yakından bakalım. Kulaklığın teknik ve tasarım özelliklerini detaylı olarak inceleyelim.

HyperX Cloud Stinger Tasarım

HyperX Cloud Stinger giriş seviyesi ve fiyat aralığına göre kullandığı malzeme kalitesi gerçekten çok başarılı. Daha önce de belirttiğimiz gibi kullanılan mazlemeler arasında suni deri, sert plastik ve çelik bulunuyor.

Cloud Stinger, yumuşak ve kaliteli suni deriden üretilen kulak üstü kulaklık pedlerine sahip. Kulağınızı tamamen çevreleyen yapısı sayesinde dışarıdan gelecek sesleri olabildiğince azaltıyor. Yumuşak yapısı sayesinde de kulak çevresine uygulanan baskıyı neredeyse hiç hissetmiyorsunuz. Ayrıca kulaklıklar sert bir plastikten üretilmiş ve arka kısımlarında kırmızı HyperX logolarını barındırıyor.

HyperX Cloud Stinger Kulaklıklar ve Kulaklık Pedleri

HyperX Cloud Stinger Kulaklık Pedleri Oldukça Yumuşak Bir Yapıda

Üst kısıma baktığımızda sert plastik malzemeden üretilen, bizce yeterli seviyede esnek olmayan ve üzerinde HyperX logosu bulunan çerçeve bulunuyor. Bu çerçevenin alt kısımında bulunan kafa bandı yine suni deri kaplı süngerden oluşuyor. Yumuşak yapısı ile başınıza uygulanan basınç önemli derecede engellenmiş.

HyperX Cloud Stinger Çerçeves

HyperX Cloud Stinger Çerçevesi Üzerinde Şık Bir HyperX Logosu Bulunuyor.

Kulaklık çerçevesinin iç kısımında bulunan ve kulaklıkların birbirinde bağımsız hareket etmesini sağlayan kızaklar ise paslanmaz bir çelikten üretilmiş. Kulaklık bu kızaklar sayesinde baş yapısı büyük olan oyuncular için bile yeterli seviyede uzayabiliyor.

Tasarım Bütünlüğü

Kulaklıklar ve kulaklık çerçevesi sahip olduğu yapı ve hatları itibari ile kulaklıkları normal açıda tuttuğunuzda bir bütünmüş gibi duruyor. Tasarım açısından bu bütünlük bizlerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Kulaklıkların hareket kabiliyeti oldukça fazla içe doğru 90, dışa doğru 5 derecelik bir dönme payı bulunuyor. Ayrıca içe doğruda kulaklıkların esneme durumu bulunuyor. Uzun oyun deneyimlerinde mola verdiğinizde bu ergonomik yapısı sayesinde kulaklığı boynunuza asarak kullanabilmeniz kolaylaşıyor.

HyperX Cloud Stinger 90 Derece Dönebilen Kulaklıklara Sahip

HyperX Cloud Stinger 90 Derece Dönebilen Kulaklıklara ve Çelik Bir Kızağa Sahip

Sol kulaklık üzerinde bulunan mikrofonun tak çıkar özelliği bulunmuyor. Kulaklık ile bütünleşik gelen bu kulaklık esnek bir yapıda ve istediğiniz yöne doğru hareket ettirebiliyorsunuz. Mikrofonu tam dikey hale getirdiğinizde otomatik olarak kapanıyor. Açmak istediğinizde tekrardan aşağı indirebilirsiniz.

Sağ kulaklık üzerinde ise sesi ayarlayabileceğiniz bir ayar düğmesi bulunuyor. Diğer Cloud ürünlerinde kablo üzerinde yada harici olarak sunulan ses ayar düğmesi burada kulaklık üzerine konumlandırılmış.

Çoklu Platform Desteği

Kulaklık üzerinde gelen ve 130 cm uzunluğunda ki ses kablosu kolay bir şekilde dolanmayan çok esnek bir yapıda. 4 kutuplu 3,5 mm‘lik bir fişe sahip olan kablo PC, PlayStation 4, Xbox, WiiU ve mobil platformlar ile tamamen uyumlu. Her platformda başarılı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

130 cm uzunluğunda ki kabloyu dilerseniz 170 cm uzunluğunda ki PC uzatma kablosu ile uzatabilirsiniz. Bu sayede stereo ses ve mikrofon girişlerini de ayırabilirsiniz. Bu arada kulaklığın kablosuz ağırlığı 275 gram.

HyperX Cloud Stinger Ses Deneyimi

HyperX Cloud Stinger 50 mm’lik sürücülere sahip ve frekans aralıkları 18 Hz ile 23000 Hz arasında bulunuyor. Empedans değeri ise 30 Ohm ve hassasiyet ise 102 ± 3 dB olarak bizlere sunuluyor.

Giriş seviyesinde yer alan bir kulaklık için yeterli teknik özelliklere sahip olan Cloud Stinger bu performansını tüm platformlarda eş değer bir şekilde sunuyor. PC, PS4, Xbox One, mobil ve 3.5 mm bağlantı noktasına sahip diğer platformlarda aynı ses kalitesini hem oyun oynarken hem müzik dinlerken hem de film izlerken bizlere başarılı bir şekilde sunabiliyor.

HyperX Cloud Stinger Çoklu Platform Desteğine Sahip

HyperX Cloud Stinger Çoklu Platform Desteğine Sahip

Açıklama:
Xbox One için belirtmek istediğimiz bir nokta bulunuyor. 3,5 mm bağlantı noktası bulunmayan Xbox One kontroleri için adaptör gereklidir ve bu adaptör ayrı satılır.

Ses kalitesi net ve baslar yeterli seviyede. En üst ses seviyelerinde baslarda biraz patlama ve boğulmalar olabiliyor.

HyperX Cloud Stinger analog bir kulaklık türüdür. 7.1 surround desteği bulunmuyor. Fakat 50 mm‘lik açılı sürücüleri sayesinde oyun oynarken ve film izlerken detayları olabildiğince duyabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken konu 3.5 mm‘lik fişlere sahip olmasından dolayı kulaklığı kaliteli bir ses kartı ile kullanmanız gerekmekte. Aksi taktirde PC ortamında yaşadığınız deneyim sizlere yeterli seviyede gelmeyecektir.

HyperX Cloud Stinger Mikrofon

HyperX Cloudh Stinger’ın mikrofonu sol kulaklık üzerinde sabit bir şekilde konumlandırılmış. Mikrofona ihtiyacını olmadığı durumlarda çıkarma imkanınız bulunmuyor.

Oyun deneyimlerinde ise gürültü önleyici özelliği sayesinde size güzel bir deneyim yaşatıyor. Ayrıca belirtmekte fayda var kulaklık Discord ve TeamSpeak gibi platformlar tarafından onaylanmış.

HyperX Cloud Stinger Mikrofon

HyperX Cloud Stinger Mikrofon

Gürültü önleyici özelliği bulunan ve tek yönlü mikrofonun frekans aralığı 50 Hz ile 18000 Hz arasında yer alıyor. Mikrofonun hassasiyeti ise -40 dB olarak belirtilmiş. Frekans aralığı yeterli sayılsa da kullanım esnasında bazı durumlarda sesinizde patlamalar olabiliyor. Fakat genel olarak giriş seviyesi bir kulaklık için başarılı sayılabilir.

Müzik ve Film Deneyimi

Çoğu oyuncu satın aldığı kulaklığı aynı zamanda müzik dinlemek yada film izlemek içinde kullanır. Cloud Stinger bu noktada sizlere güzel bir deneyim yaşatıyor. Çok üst seviye sayılmasa da bu deneyimi bu seviyede bir oyuncu kulaklığında elde etmek güzel bir his.

Müzik konusunda bas sesler tiz seslerin önüne birazda olsa geçiyor. Bu dengeyi eko ayarlarından sağlayabilirsiniz.

Yüksek ses seviyelerinde bile seslerde herhangi bir parazit olmuyor fakat bas seslerde birazda olsa patlama ve boğulmalar olabiliyor. Sadece yüksek frekans seviyelerinde öne çıkan bu sorunlar günlük kullanımda size bir sıkıntı yaşatmıyor.

Oyun Deneyimi

Cloud Stinger, 50 mm‘lik stereo sürücüleri sayesinde oyunlarda iyi bir performans sergiliyor. Analog bir kulaklık olduğundan dolayı, oyunlarda herhangi bir simüle edilmiş surround ses veya ses işleme özellikleri sunmuyor. Fakat stereo sesi net ve güçlü bir şekilde hissedebiliyorsunuz.

CS:GO, PUBG ve Fortnite gibi oyunlarda ayak seslerini ve yönlerini net ve hissedilebilir bir şekilde alıyorsunuz. Doom ve Battlefield 1 gibi savaş atmosferini olağan bir şekilde bizlere yaşatan oyunlarda, makineli tüfek sesleri, roket sesleri aynı anda bile olsa rahatça ayırt edilebiliyor.

İzolasyon’u çok iyi olan HyperX Cloud Stinger oyun deneyimlerinde, sizin oyuna odaklanmanızı kolaylaştırıyor.

0
Logitech G233 Prodigy Gaming Kulaklık İnceleme

Logitech G233 Prodigy incelemesi ile tekrar karşınızdayız. Kulaklığın tüm detaylarına yakından bakarak hem ses hem de tasarım olarak bizlere neler sunduğunu  ...

Sonuç

HyperX Cloud Stinger incelemesi sonunda kulaklığın giriş seviyesinde ve aynı fiyat aralığında bulunan kulaklıklardan daha fazla performans sergilediğini görüyoruz.

Sahip olduğu 50 mm’lik sürücüleri gerçekten başarılı ve tüm platformlarda ses kalitesini korumayı başarıyor. Hem oyun oynarken hem de müzik dinlerken hissedebilecekleriniz bu seviye bir kulaklık için oldukça fazla.

Konforlu yapısı ve ergonomisi ise tasarım özellikleri bakımından çoğu üst seviye kulaklık ile eş değer bir yapıda. Uzun süreli oyun deneyimleriniz de terleme yada baş ağrısı yapmayan Cloud Stinger’ın mikrofonu da aynı başarıyı gösterebilseydi güzel olurdu. Fakat yine de bu fiyat aralığında olan bir kulaklık için yeterli seviyede diyebiliriz.

Sonuç olarak eğer 300 TL bandında analog bir kulaklık alıp hem kaliteli ses hemde konfor elde etmek istiyorsanız Cloud Stinger bu konuda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ve beklediğiniz performans ve konforun fazlasını sunacaktır.

8.3 Toplam Puan
İncelemeks Yorumu

Giriş seviyesinde fiyat performans ürünü olan HyperX Cloud Stinger, hem ergonomisi hem de tasarımı ile ön plana çıkıyor. 500 mm'lik sürücülerin ses performansı tüm platformlarda sizleri tatmin edebilecek türden.

Performans
8
Tasarım
8.5
Ses Kalitesi
8
Fiyat
8.5
ARTILAR
  • Sahip Olduğu Fiyat Aralığında Başarılı Ses Performansı
  • Malzeme Kalitesi
  • Hafif ve Konforlu Yapısı İle Uzun Oyun Deneyimlerinde Sıkıntı Yaratmıyor
  • Tasarımı ve Ergonomisi
  • Çoklu Platform Desteği
EKSİLER
  • PC Ortamında Kaliteli Ses Deneyimi İçin İyi Bir Ses Kartına İhtiyaç Duyuyor
  • Sabit Mikrofon
  • Yedek Kulaklık Pedleri Bulunmuyor
  • Üst Çerçeve Biraz Sert
İncelemeni Ekle
Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Toplam puanınız

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın