Zula Sistem Gereksinimleri 2019 Güncel

Zula sistem gereksinimleri ile hemen hemen her oyuncunun bilgisayarında çalışacak bir oyun. Türk oyun geliştirici ekibi MadByte Games tarafından geliştirilen ve içerikleri tamamen Türkçe olan Zula’nın minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine daha yakından bakalım…

2019 Güncel Zula Sistem Gereksinimleri

Zula, Türk oyun geliştirme ekibi MadByte Games tarafından geliştirilen, ve yayınlanan, MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunudur. Oyun ilk defa 20 Şubat 2015 yılında ülkemizde yayınlanmış ve oldukça ses getirmiştir. Özellikle düşük sistem gereksinimlerinden dolayı yüz binlerce oyuncuya kısa sürede ulaşan oyun 23 Haziran 2016 tarihinde PlaySpot firması aracılığı ile Brezilya’da da oynanmaya başlamıştır.

Zula’nın içeriği tamamen Türkçe. Yani karakter isimleri, haritalar, seslendirmeler, vs. tamamen Türkiye’ya özel bir şekilde geliştirilmiş. Oyunun bu kadar çok tutulmasını sağlayan karakterlerine ve haritalarına dilerseniz kısa bir şekilde göz atalım.

Zula Karakterler

Özenle seçilen ve tasarlanan karakterler oyunun gerçek anlamda sevilmesini sağlıyorlar. Oyun içerisinde yer alan her karakterin özel bir geçmişi bulunuyor.

Zula-Karakter-Listesi

Zula içerisinde 10 farklı karakter yer alıyor. Karakterlerin oynanışa bir etkisi bulunmuyor.

 1. Demir Erez
 2. Azad Kara
 3. Cengiz Kaya
 4. Eşref Dayı
 5. Recep Arslan
 6. Şahin Kılıç
 7. Şamil Dudayev
 8. Shahram Shams
 9. Yunus Şanlı
 10. Zeynep Yılmaz

Zula karakterleri hakkında daha fazla bilgiye, oyunun resmi karakter tanıtım sayfasından ulaşabilirsiniz.

Zula Haritalar

Zula özel olarak tasarlanmış 20 farklı haritaya sahip. Oyun 2015 yılında piyasaya çıktığında sadece standart haritalara sahipti.

Ardından oyuna Türkiye’den bazı bölgeler eklendi. Oyuna sonradan dahil edilen bu haritalar birebir benzerlik taşımasa da, o bölgelere olan benzerlikleri ile adından oldukça söz ettirdiler.

 1. Çanakkale
 2. Çin Bahçeleri
 3. Düğün Salonu
 4. Favela
 5. Gaziantep
 6. Gemi
 7. Hangar
 8. İnşaat
 9. İnternet Kafe
 10. Kereste Fabrikası
 11. Kıbrıs Açıkları
 12. Kuzey Irak
 13. Metro
 14. Nemrut
 15. Otopark
 16. Paris
 17. Persapolis
 18. Safranbolu
 19. Trabzon Uzun Göl
 20. Üsküdar Sokakları

Oyunun bu kadar çok sevilmesini ve yayılmasını MadByte Games geliştirdiği haritalara borçlu. Her türlü aksiyonu size sunan haritalar özellikle tasarımları ve grafik kaliteleri ile oldukça başarılılar. Haritalar hakkında daha fazla bilgiye oyunun resmi harita sayfasından ulaşabilirsiniz.

Zula Sistem Gereksinimleri

Her gün gelişen teknoloji ve oyuncuların buna bağlı beklentilerinin artması sonucunda oyunlar da yıllar içerisinde hem grafiksel hem de tasarımsal anlamda değişimlere uğruyor. İlk çıktığı yıllarda daha düşük grafik kartı ve işlemci ihtiyacı olan Zula bugün artık daha da yüksek sistem gereksinimleri ile karşımıza çıkıyor.

Zula Sistem Gereksinimleri 2019 Güncel

Yüksek olarak belirttiğimiz değerler bir çok oyuna göre oldukça düşük sayılacaktır. Öyle ki oyun hala 2002 ve 2003 yıllarında piyasaya sürülen Pentium 4 ve AMD Athlon XP 2500 işlemciler ile çalışabiliyor.

1
FPS Nedir, Nasıl Arttırılır? Detaylı FPS Arttırma Rehberi

FPS nedir? Oyunlarda FPS arttırmak için ne yapmak gerekir? Hız aşırtma ile bir oyunun FPS'i nasıl arttırılır? Aklınıza takılan soruları bu detaylı rehber ile ...

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/10
 • İşlemci: Pentium 4 2.4 GHz / Athlon XP 2500 veya daha üstü bir işlemci
 • Sistem Belleğ: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics
 • DirectX Sürümü: Sürüm 9.0
 • Depolama: 1 GB Kullanılabilir Alan

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/10
 • İşlemci: Pentium 4 3.0 GHz / Athlon XP 3000 veya daha üstü bir işlemci
 • Sistem Belleğ: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000 Graphics
 • DirectX Sürümü: Sürüm 9.0
 • Depolama: 2 GB Kullanılabilir Alan
1
CS: GO Sistem Gereksinimleri Neler?

CS: GO sistem gereksinimleri oyun geliştikçe değişiyor. En güncel sistem gereksinimlerini tekrar sizler ile paylaşalım dedik... CS: GO Sistem Gereksinimleri ...

MadByte Games tarafından geliştirilen, ve yayınlanan, MMOFPS türünde Türk yapımı ücretsiz bir video oyunudur. Oyun içerisinde ise CS:GO’da olduğu gibi sandık ve özel kaplamalar satın alabiliyorsunuz.

Daha önce oyunu deneme şansınız olmadı ise Zula’yı resmi web sitesi üzerinden veya Zula’nın Steam sayfası üzerinden bilgisayarınıza indirip deneyebilirsiniz.

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Share via
Karşılaştırma Listesi
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın