Steam 2019 Yaz İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Steam Yaz indirimleri 2019 yılı içerisinde yine okulların kapandığı haftaya denk gelecek. Steam tarafından her yıl düzenlenen en büyük indirim dönemlerinden biri olan Steam Yaz indirimleri yine %90 varan indirim oranları ile gelecek…

Steam Yaz İndirimleri 2019 Yılında Hangi Ay, Hangi Gün Başlayacak?

Steam bildiğiniz gibi 30.ooo’den fazla oyuna ev sahipliği yapan, çok büyük bir oyun paylaşım ve satış platformudur. Oyun sayısı bu kadar çok olduğundan, düzenlenen indirimler de oyuncular tarafından oldukça çok ilgi çekiyor. Her sene gelenekselleşen indirim dönemleri, oyuncular için hem büyük bir mutluluk kaynağı hem de kütüphanelerine en sevdikleri yapımları eklemek için büyük bir fırsat sunuyor.

Son dönemler de ne kadar AAA dediğimiz en büyük oyunlar Steam’den kopsa da hala bir çok büyük yapım Steam platformu üzerinden satılmakta. Ayrıca bağımsız yapımcılar tarafından da bir çok başarılı yapım her ay Steam üzerinden satışa çıkmakta. Hal bu olunca tüm oyuncular bir sonra ki Steam indirimini merakla beklemekte.

Steam Lunar New Year 2019 Kış İndirimleri

Sonbahar ve Kış aylarının sahip olduğu büyük indirim haftaları ile oyuncular istedikleri oyunları kütüphanelerine eklerken, bir sonra ki indirim dönemi ise neredeyse yaklaşık 3, 4 ay sonra oluyor. Aranın bu kadar açılması oyuncularında oyun satın alma hevesini oldukça çok arttırıyor. O yüzden Valve, en sevilen oyunlarda en yüksek indirim oranlarını Yaz döneminde oyunculara sunuyor.

Peki 2019 yılı içerisinde düzenlenecek olan Steam Yaz indirimleri ne zaman başlayacak?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Bu sayfada belirteceğimiz tarihler Steam tarafından onaylanmamıştır. Varsayım olarak, önce ki indirim dönemlerini göz önünde bulundurarak bu tarihleri sizler ile paylaşacağız. Fakat şu da bir gerçek, verdiğimiz tarihler belki yaz indirimlerinin başlangıç tarihinden 1 ya da 2 gün önce veya sonra olabilir.

Ayrıca Steam ile yakınlığı bulunan önemli sitelerin sahip olduğu bilgilere burada yer vereceğiz.

Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizlere adım adım nasıl şifrenizi değiştireceğinizi ve ...

Son 5 Senede Düzenlenen Steam Yaz İndirimleri ve Tarihleri

İlk olarak geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Yaz indirim tarihlerine bir bakalım.

 • Steam 2014 Yaz (Summer Sales) İndirimi: 19 Haziran Perşembe – 30 Haziran Pazartesi – 2014
 • Steam 2015 Yaz (Summer Sales) İndirimi: 11 Haziran Perşembe – 21 Haziran Pazar – 2015
 • Steam 2016 Yaz (Summer Sales) İndirimi: 23 Haziran Perşembe – 6 Temmuz Perşembe – 2016
 • Steam 2017 Yaz (Summer Sales) İndirimi: 22 Haziran Perşembe – 5 Temmuz Perşembe – 2017
 • Steam 2018 Yaz (Summer Sales) İndirimi: 22 Haziran Cuma – 5 Temmuz Perşembe – 2018

Son 5 yıl içerisinde düzenlenen indirimlerin tarihlerini sizler için listeledik. 2014 yılından itibaren başlamamızın sebebi, Steam ilk olarak bu yıl TL üzerinden, ülkemize göre düzenlenmiş fiyatlar ile satışa başladı.

En büyük Steam indirimleri ve tarihleri hakkında, sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Ayrıca Steam tarafından düzenlenen önemli diğer indirimleri de sizler ...

Steam Yaz İndirimleri 2019 Ne Zaman Başlayacak?

Son 3 yıl aynı hafta içerisinde indirimler başlamış ve bu sene de muhtemelen yine aynı haftada indirimler başlayacak. Bunun en büyük kanıtı whenisthenextsteamsale internet sitesinin 25 Haziran 2019 Salı gününü göstermesi. Tabi bu tarih kesin olmamakla beraber resmi olarak Steam tarafından onaylanmamıştır. Fakat sızdırılan yeni bilgiler doğrultusunda site kendini sürekli güncellemektedir.

Whenisthenextsteamsale sitesi en büyük Steam indirimleri için geri sayım düzenleyen ve belirttiği tarihlerin de doğruluk payı oldukça yüksek olan bir internet sitesidir. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Steam Yaz İndirimleri 2019

Bizim tahminlerimize göre Steam tarafından düzenlenecek olan 2019 Yaz indirimleri, 23 Haziran ile 25 Haziran tarihleri arasında başlayacak. Yaklaşık son 3 sene olduğu gibi 2 hafta kadar sürecek ve 8 Temmuz ile 11 Temmuz 2019 tarihleri arasında son bulacak.

Güncelleme: Steam Database Steam 2019 Yaz İndirimleri için yeni bir tarih verdi. Sızdırılan bilgilerin ayrıca Çin kaynaklı SteamCN tarafından farklı kaynaklara doğrulandığı iddia edildi. Yeni tarih 25 Haziran – 9 Temmuz

Steam Database tarafından edinilen bilgilere göre Steam 2019 Yaz İndirimleri bu sene 25 Haziran tarihinde başlayacak. Her yıl 2 hafta süren indirimler bu sene de aynı şekilde olacak ve 9 Temmuz tarihinde bitecek. Fakat bu haberin henüz gerçeklik payı olup olmadığı belli değil.

Umarız bu indirim döneminde de istediğiniz oyunları kütüphanenize ekleme şansınız olur. Bizden size küçük bir tavsiye, şimdiden Steam cüzdanınızda para biriktirmeye başlayın. Ayrıca satın almak istediğiniz ve beğendiğiniz oyunları ucuz, pahalı demeden istek listenize ekleyin. Bu dönemler de yapılan ve %90’lara varan indirimler hiç düşünmediğiniz oyunu beşte biri fiyatına alma şansı sunuyor.

11 Yorum
 1. sizce prison architect indirime girer mi?

  • Hangi oyunların indirime gireceği belli değil ama 2015 yılında çıkmış bir oyun muhtemelen indirime girer…

 2. no mans sky indirime girer mi sizce 50 tl felan olursa alırım

  • Steam kış indirimleri döneminde yanlış hatırlamıyorsam %50 indirime girmişti. Muhtemelen steam 2019 yaz indirimleri döneminde de yine %50 indirime girer. Daha fazlası olursa güzel sürpriz olur bize de…

 3. euro truck simulator scandinavia dlc si indirime girer mi?

  • Cevapla
   Gökhan Aktuğ 14/06/2019 at 21:24

   Euro truck serisi hemen hemen her indirim döneminde indirime giriyor. Muhtemelen yine girecektir. Fakat dlcler için net bir şey diyemem…

 4. acaba cs go indirime girer mi ?

 5. Rainbow indirme girer mi ve sizce % kaç indirime girer ?

 6. nba2k19 indirime girer mi?

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0

Arkadaşlarınızla Paylaşın