Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizlere adım adım nasıl şifrenizi değiştireceğinizi ve unuttuğunuz şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz. Hadi başlayalım…

Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama

Güvenlik önlemi olarak şifrelerimizi özellikle bugünlerde karmaşık rakam ve harflerden oluşturuyoruz. Aralarına, daha güçlü bir şifre için bazen farklı karakterlerde ekliyoruz.

Diğer taraftan farklı uygulama ve platformlar için farklı şifreler kullanmak istiyoruz. Hal bu olunca hepsini hatırlamak çok zor oluyor.

Tüm karmaşık ve hatırlanması zor şifrelerinizi saklamak için bir şifre yöneticisi kullanmak mantıklı olsa da, çoğu kişi bu tarz bir uygulama kullanmak istemiyor. Genelde bir kere giriş yapıldığında tarayıcı hafızasına kayıt edilen şifreler bir süre sonra temizlik ve bakım işlemleri sırasında siliniyor ve bir daha hatırlanmıyor.

Bu durumu bir çok platform kolay bir şekilde çözse de Steam gibi uygulamalar için unutulan şifreleri değiştirme süreci biraz sıkıntılı olabiliyor.

Steam Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Özellikle biz oyuncuların bu konuda epey sıkıntısı oluyor. Bir çok platforma üye olup, sonrasında bu kadar şifreyi hatırlamak için epey çaba harcıyoruz. Özellikle Steam gibi içerisinde onlarca hatta yüzlerce oyun biriktirdiğimiz değerli bir hesabın şifresini unutmak, oldukça can sıkıcı oluyor.

Eğer bir Steam hesabınız var ve şifrenizi unuttuysanız korkmayın. Bir kaç basit adım ile şifrenizi değiştirip sıfırlayabilirsiniz. Peki Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

0
Steam Oyun Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 Steam oyun yedekleme işlemi bazen hayat kurtarır. Steam kütüphanenizde yer alan oyunları yedekleyerek, ihtiyacınız olduğunda tekrar indirmeye gerek kalmadan ...

Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Adım – Steam Giriş Ekranını Açın

MacOS veya Windows işletim sistemi üzerinde Steam’i kullanıyorsanız, Steam uygulamasını açın ve “Hesap Adı” ve “Parola” alanlarının altında yer alan “Giriş Yapamıyorum” düğmesini tıklayın.

Steam şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Steam şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Eğer tarayıcı üzerinden giriş yapıyorsanız, tarayıcınızdan Steam anasayfasını açın ve sağ üst köşede yer alan giriş kısmına tıklayın. Açılan sayfadan “Steam Hesap Adı” ve “Parola” alanlarının altında yer alan “Parolanızı mı unuttunuz?” kısmına tıklayın.

Steam şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Steam şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Bu noktadan itibaren, hem Steam web sitesi üzerinde hem de masaüstü uygulamasında işleyen adımlar hemen hemen aynıdır. Biz web sitesi üzerinden ilerleyip ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

Açıklama:

Steam uygulaması aynı bilgisayarda birden fazla hesap açılma ihtimalini göz önünde bulundurduğundan, ilk adımdan yani “Steam şifremi unuttum” kısmından sonra güvenlik soruları sorabilir. Bu yüzden tüm işlemleri tarayıcı üzerinden yapmanız daha hızlı bir şekilde sorununuzu çözecektir.

0
Steam Aile Paylaşımı Nedir? Steam Oyunları Nasıl Paylaşılır?

Steam Aile Paylaşımı ile oyunlarınızı ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Nasıl mı? Bu yazımızda sizlere tüm detayları aktaracağız. Hadi ...

2. Adım – Steam Hesap Adımı ve Parolamı Unuttum

Açılan destek sayfasında, Steam size nasıl bir sorun ile karşılaştığınızı soruyor? Burada yer alan sorular şu şekildedir.

  • Steam hesabımın adını veya parolasını unuttum.
  • Steam hesabım çalındı kurtarmak için yardıma ihtiyacım var.
  • Steam Guard kodu alamıyorum.
  • Steam Guard mobil kimlik doğrulayıcımı sildim veya kaybettim.

Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi için “Steam hesabımın adını veya parolasını unuttum.” kısmına tıklayın.

3. Adım – Steam Hesap Adınızı, E-Posta Adresinizi Veya Telefon Numaranızı Girin

“Steam hesabımın adını veya parolasını unuttum.” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza “Steam hesap adımı veya parolamı unuttum” kısımı gelecektir. Bu kısımda sizden bu boş alana hesap adınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girmeniz istenir. Size uygun olanlardan her hangi birini girip, “Ara” kısmına tıklayın.

Steam hesap adımı ve parolamı unutum

Steam hesap adımı ve parolamı unutum

4.a Adım – Steam Doğrulama Kodu

Arama kısmına yazdığınız hesap adınız, e-posta adresiniz veya telefon numaranız sahip olduğunuz hesap ile eşleşiyor ise “Hesap doğrulama kodunu bu e-posta adresine gönder.” kısmına tıklayın ve doğrulama kodunun gelmesini bekleyin. Kodun gelmesi bazı durumlarda 4 ya da 5 dakikayı bulabiliyor.

Steam hesap doğrulama kodu gönderimi

Steam hesap doğrulama kodu gönderimi

Açıklama:
Yukarıda belirttiğimiz gibi Steam doğrulama kodunun, e-posta adresinize düşmesi 5 dakikayı bulabilir. Eğer bu süreden daha fazla beklediyseniz e-posta yöneticinizin Spam klasörüne bakın. Orada da yok ise “Hesap doğrulama kodunu bu e-posta adresine gönder.” alanına tekrar tıklayın.

4.b Adım – Steam Yeni E-Posta Tanımlama

Eğer belirtilen e-posta adresine erişiminiz yok ise “Artık bu e-posta adresine erişim sağlayamıyorum.” seçeneğine tıklayın.

“Artık bu e-posta adresine erişim sağlayamıyorum.” seçeneğine tıklarsanız Steam sizden, hesabınız ile ilgili bazı doğrulamalar isteyecektir. Bu doğrulamalar arasında farklı formlar olabilir. Steam ile kullandığınız ilk e-posta adresiniz, hesabınıza eklenen telefon numarası ya da Steam satın alma işlemleri için kullandığınız kredi kartı bilgileri gibi teknik sorular ile karşılaşacaksınız. Bu kısımları doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Devam” deyip işlemleri tamamlayın.

Açıklama:
Eğer kredi kartı bilgilerinizi girmek istemiyorsanız sayfanın en altında “Bu kredi kartına artık erişimim yok” alanına tıklayın. Yeni açılan sayfada sizden doğrulama için bir e-posta adresi istenecek. Sonrasında buraya e-posta adresinizi girim “Devam” diyebilirsiniz. Ardından Steam size bir doğrulama kodu gönderecek.

5. Adım – Doğrulama Kodu ile Steam Şifre Değiştirme Sayfasına Geçiş Yap

E-posta adresine gelen doğrulama kodu aşağıda yer alan resimde ki gibi harfler ve rakamlardan oluşmaktadır.

Steam hesap doğrulama kodu

Steam hesap doğrulama kodu

Bu doğrulama kodunu açılan Steam sayfasında ilgili alana girip ve “Devam Et” kısmına tıklayın.

"Hesap

6. Adım – Steam Şifre Değiştirme

Doğrulama kodunu girip “Devam Et” dedikten sonra açılan sayfadan hangi konu ile sıkıntı yaşıyorsanız onu seçin. Şifre veya e-posta adresi değişimini bu kısımdan çözebilirsiniz. Biz Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi yapacağımız için, “Parolamı Değiştir” seçeneğine tıklıyoruz.

"<yoastmark

7. Adım – Yeni Steam Şifresini Belirleme

Açılan sayfadan yeni bir parola girip “Parolamı Değiştir” kısmına tıklayın.

"<yoastmark

8. Adım – Yeni Steam Şifresi İle Giriş Yapma

Gelen sayfadan artık yeni şifreniz ile Steam’e giriş yapabilirsiniz.

Steam'e yeni şifre ile giriş 

Steam’e yeni şifre ile giriş

0
Steam Oyun Kütüphanesi Nasıl Taşınır?

Yeni bilgisayar aldığınızda yada disk alanınız yetmediğinde Steam oyun kütüphanesini taşıma hayat kurtarır. Yüzlerce GB’lık oyun dosyalarını tekrar indirip ...

Steam şifre değiştirme ve sıfırlama işlemini 8 adımda tamamladık. Aklınıza takılan bir soru olursa lütfen bizimle yorumlar kısmından ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletişime geçin…

2 Yorum
  1. benim hesabımda parola değiştire çıkınca hesap bilgilerini istiyor ilk eposta ilk numara falan nasıl yapacağım?

    • Steam uygulaması üzerinden yaptığınızda, bir PC’de kurulu Steam uygulamasında birden fazla kullanıcı hesap açabilir diye, Steam bu tarz güvenlik önlemleri alıyor. Aynı işlemi tarayıcı üzerinden yaptığınızda bu tarz güvenlik soruları ile karşılaşmazsınız.

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın