Steam Arayüz Tasarımı Yenileniyor! Yeni Görseller Ortaya Çıktı!

Steam arayüz tasarımı yenileniyor. SteamDB tarafından paylaşılan görsellerde Steam kullanıcı arayüzünün daha modern bir görünüme kavuşacağı görülüyor…

Yeni Steam Arayüz Tasarımı Sızdırıldı!

Steam Database, 9 Haziran tarihinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Steam’in yeni arayüzünü takipçileri ile paylaştı. Yeni arayüz tasarımı Çin’de, Counter Strike: Global Offensive oyununun başlatıcı ekranına yapılan bir güncelleme sonrasında sızdırıldı.


Ayrıca Tyler McVicker isimli Youtuber yeni arayüzü ve işlevlerini Youtube kanalından paylaştı. Detaylı analiz videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni arayüz tasarımı daha yumuşak kenarlara, gölgelere sahip. Bu değişiklikler arayüze daha modern bir hava katıyor. Aşağıda yer alan fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi Euro Truck Simulator 2’ye ait sayfada artık oyunlar ile ilgili haberlerin yer almadığı, haberlerin haricinde bu ekranda Workshop öğelerinin konumlandırıldığı görülüyor.

Steam-Yeni-Arayüzü-Sızdırıldı

Ayrıca kütüphane tasarımı baştan aşağı yenilenmiş duruyor. Yine sol tarafta sahip olduğunuz oyunlar yer alırken, sağ tarafta ise en üstte oyunlarınıza ait güncellemeler, hemen altında da en son oynadığınız oyunlar ve bilgi ekranı bulunuyor.

Bu sayfanın en altında ise kütüphanenizde ki diğer oyunlar listeleniyor. Listelenen oyunların sağ tarafında dikkat çeken filtreleme özellikleri sayesinde oyunlara ait fotoğrafların boyutlarını ayarlayabildiğimiz ve de yüklü oyunlarımızı listeleyebildiğimiz görülüyor.

Steam-Yeni-Arayüzü-Sızdırıldı

Envanter kısmında yer alan koleksiyon kartlarının üzerine geldiğinizde ise kartların çeşitli efektler ile desteklendiği görülüyor.

Steam arayüz tasarımı

Valve tarafından yapılan bu düzenlemeler geçtiğimiz aylarda da sızdırılmıştı. Bir çok Steam kullanıcısı bu yeni arayüz tasarımını oldukça beğeni ile karşılaşmış olsa da büyük bir kesimde Steam profil sayfalarına özel tema oluşturdukları için bu güncellemeyi istemediklerini dile getirmişlerdi. Çünkü yeni gelecek güncelleme bazı oyuncuların özel Steam profil sayfalarını bozacak.

0
Steam Hesap Açma, Kayıt Olma, Profil ve Gizlilik Seçenekleri Düzenleme – Detaylı Rehber

Steam hesap açma ve kayıt olma hakkında sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Hesap açarken dikkat etmeniz gereken tüm detayları da listeledik... Steam Hesap ...

Şu an için sızdırılan bu yeni arayüzün son kullanıcıya ne zaman sunulacağı, oyuncuların eski veya yeni sürüm olarak her ikisini de kullanıp kullanamayacağı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Arkadaşlarınızla Paylaşın