Razer Raptor Oyuncu Monitörü Razer Tarafından CES 2019’da Tanıtıldı!

Razer Raptor oyuncu monitörü CES 2019 fuarında Razer tarafından tanıtıldı. WQHD, 144 Hz ve AMD FreeSync desteği sunan oyuncu monitörü farklı tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor…

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Razer Tarafından CES 2019’da Tanıtıldı!

Razer bildiğiniz gibi özellikle oyuncu odaklı bileşenleri ile ön plana çıkan bir firma. Oyuncular için özel olarak ürettiği kulaklıklar, fareler ve klavyeler ile adından oldukça söz ettiren firma, CES 2019 fuarında Razer Raptor oyuncu monitörünü tanıttı. 27 inçlik oyuncu monitörü hem tasarımı, HDR desteği hem de Razer Chroma aydınlatması ile dikkat çekiyor.

Razer Raptor Oyuncu Monitörü CES 2019'da Duyuruldu!

Razer Raptor Oyuncu Monitörü CES 2019’da Duyuruldu!

Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan tarafından tanıtılan oyuncu monitörü konsepti, 2019’un sonunda piyasaya sürülecek.

Min-Liang Tan tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde.

“Marka olarak biz, Razer deneyimini oyuncu monitörlerine getirmek için bir çok üretici firma ile birlikte çalıştık. Bu ortaklık denemelerinden hiç bir verim alamadık ve sonunda kendi monitörlerimizi geliştirmeye karar verdik. Marka bilinirliğimizi masaüstü monitörlere kadar genişlettiğimiz için çok heyecanlıyız.”

0
Anthem Oyunu Nvidia DLSS Desteğine Kavuşuyor!

Anthem oyunu Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor. CES 2019 öncesi düzenlenen Nvidia basın toplantısında, Nvidia'nın Bioware'in Anthem oyununa DLSS desteği sunacağı ...

E-Spor Oyuncularının Yeni Gözdesi Olmaya Aday

Razer Raptor, özel olarak kalibre edilmiş WQHD (2560 × 1440) IPS bir ekrana sahip. 2.3 mm çerçeve ile gelen monitör ultra geniş bir görüş açısı sunuyor.

1 Ms’lik tepkime süresi, 144 Hz yenileme hızı sunan Razer Raptor oyuncu monitörü ayrıca AMD Radeon FreeSync teknolojisine sahip olacak.

Razer Raptor, oyunlarda yüksek yenileme hızları ve düşük tepkime süreleri ile e-spor oyuncularını ve performans meraklılarını hedefliyor.

Razer Raptor, yüzde 95’i DCI-P3 geniş renk gamı olmak üzere ayrıca HDR desteği ile en canlı renkleri gösterecek şekilde tasarlanmış. Standart olarak gelen renk profilleri, oyun, film ve üretkenlik olarak sınıflandırılmış.

0
Nvidia G-Sync Desteği FreeSync Monitörlere Geliyor!

Nvidia G-Sync desteği FreeSync monitörlere geliyor. Yakında yayınlanacak olan bir sürücü güncellemesi ile FreeSync özelliğine sahip monitörler G-Sync desteğine ...

Özel ve Farklı Tasarım

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Tasarımı ile Çok Dikkat Çekiyor

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Tasarımı ile Çok Dikkat Çekiyor

Razer her ürününde kullandığı mat siyah ve yeşil renk şemasını Razer Raptor oyuncu monitörü üzerinde de kullanmış. Monitör geniş alüminyum bir taban ile kullanıcıya sunulacak. Bu tarz bir ayaklık daha önce hiç bir monitörde kullanılmamıştır desem yalanda olmaz.

Monitörün arka tarafı ise gerçekten ne kadar özel olarak tasarlandığını bizlere gösteriyor. Metal ve kumaşın birlikte harmanlandığı arka kısımda ayrıca Razer Chroma teknolojine sahip LED şeritler bulunuyor. Bu aydınlatma ayrıca monitörün taban kısmında da bulunuyor. Razer Synapse 3 uygulaması ile tüm özelliklerine ulaşabileceğiniz aydınlatma sistemi ayrıca diğer Razer Chroma teknolojisine sahip çevre birimleri ile senkronize çalışabiliyor.

Kolay kablo yönetimi göz önünde bulundurularak tasarlanan yükseklik ayarlı monitör ile kablo yönetimi de oldukça kolay. Ayaklık üzerinde bulunan yuvalar üzerinden tüm kablolarınızı düzenli bir şekilde arka kısıma aktarabilirsiniz.

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Kablo Yönetimi Konusunda Oldukça İddialı

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Kablo Yönetimi Konusunda Oldukça İddialı

1
GeForce RTX 2060 Ekran Kartı Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Duyuruldu!

GeForce RTX 2060 ekran kartı fiyatı, teknik özellikleri ve çıkış tarihi resmi olarak Nvidia tarafından CES 2019 fuarında duyuruldu! GeForce RTX 2060 Ekran ...

Geniş Bağlantı Seçenekleri

Razer Raptor, çok geniş bağlantı seçeneklerine sahip bir oyuncu monitörü. Monitör 1 x HDMI, 1 x DisplayPort, 1 x USB-C ve 2 x USB-A 3.1 bağlantı noktasına sahiptir.

Razer, birden fazla girişin eş zamanlı olarak görüntülenmesini sağlayan resim içinde resim özelliklerine sahip kullanıcıların verimliliğini artırmayı amaçlayan teknolojileri de bu monitörü ile birlikte sunuyor. Monitör üzerinde bulunan USB-C portu ayrıca daha düşük voltajlı cihazların şarj edilmesini sağlamak için güç iletimi özelliğine de sahiptir.

Razer Raptor Oyuncu Monitörü Teknik Özellikleri

 • Ekran Boyutu: 27 inç.
 • Çözünürlük: WQHD (2560 x 1440p)
 • Panel Türü: IPS
 • Yenileme Hızı: 144 Hz
 • Tepki Hızı: Overdrive ile 4 ms, Hareket Bulanıklığı azaltma ile 1 ms, tipik olarak 7 ms
 • Oyun Modu: FPS / Yarış / MMO Modu
 • Görüş açısı: 178 derece (dikey ve yatay)
 • En Boy Oranı: 16: 9
 • Kontrast Oranı: 1000: 1
 • Parlaklık: 420 Nite kadar
 • Renk Gamı:% 95 DCI-P3
 • HDR: Evet
 • Yükseklik Ayarlı Stand: Evet, kolay port erişimi için 90 derece eğilebilir
 • Bağlanabilirlik: 1 x HDMI 2.0, 1 x DP 1.4 (DP1.4’ü destekler), 1 x USB-C, 2 x USB 3.0 Geçişler
 • Birlikte Verilen Kablolar: 1 x Güç, 1 x HDMI, 1 x Ekran Bağlantı Noktası, 1 x USB-C, 1 x 2 USB-A 3.1
 • Stand ile Birlikte Monitör Boyutu: 613.4 mm Genişlik X 388.4 mm – 488.4 mm Yükseklik x 189.4 mm Derinlik
 • Stand ile Birlikte Monitör Ağırlığı: 11,5 kg

Razer Raptor Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Razer Raptor oyuncu monitörü ilk olarak Razer.com üzerinden 2019’un son çeyreğinde satışa sunulacak. Ürünün çıkış fiyatı ise 699,99 $ olarak belirlenmiş.

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0

Arkadaşlarınızla Paylaşın