Nvidia GeForce RTX 2060 Ocak 2019 Ortalarında Duyurulabilir!

Nvidia GeForce RTX 2060 Ocak ayının ortalarında duyurulabilir. Geç duyurulmasını ve piyasaya yaz başı sürülmesi beklenen ekran kartı hakkında yeni gelişmeler gün yüzüne çıktı…

Nvidia GeForce RTX 2060 Ocak 2019 Ortalarında Duyurulabilir!

Nvidia için orta segment ekran kartları en çok satanlar arasında bulunuyor. Özellikle Gtx 1050 Ti ve GTX 1060 orta segment için bir çok oyuncunun ve kullanıcının tercih ettiği özel kartlar olarak görülüyor.

Hal bu olunca yeni RTX ekran kartlarının piyasaya çıkması ile bir çok oyuncu da RTX 2060 ve RTX 2050 Ti ekran kartlarını beklemeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda sızan bazı haberler ile RTX 2060 ekran kartlarının duyuru ve piyasaya sürülme tarihi Yaz başı olarak belirtmiştik.

GeForce RTX 2060 çıkış tarihi ertelenebilir. Nvidia'nın tüm planları alt üst olmuşa benziyor. Bakalım yeni nesil orta segment RTX ekran kartları hangi tarihte ...

Fakat 16 Aralık 2018 tarihinde Andreas Schilling (Hardwareluxx Almanya Editörü) kendi Twitter hesabı üzerinden bir Tweet paylaştı.


Paylaşılan Tweet’te Andreas Schilling, “Nvidia GeForce RTX 2060 Ocak ayının ortalarında duyurulabilir.” diye belirtiyor.

Ayrıca ekran kartının 6 GB GDDR6 bellek modüllerini kullanacağını da açıklamış. Diğer teknik özellikler hakkında açıklama yapmayan ve daha detaylı bilgi için Ocak ayının ortalarını bekleyin diyen Andreas Schilling, muhtemelen CES 2019 fuarını kastediyor.

Daha önce ki sızıntılardan ekran kartının bazı özelliklerini zaten öğrenmiştik. Fakat akıllarda ki soru işareti Nvidia GeForce RTX 2060 ekran kartının performansı ve Ray Tracing teknolojisini nasıl ve ne kadar başarılı bir şekilde kullanacağı hakkındaydı.

Nvidia GeForce RTX 2060 teknik özellikleri hakkında yavaş yavaş detaylar gelmeye başladı. Ayrıca ekran kartının benchmark testleri de açığa çıktı... Nvidia ...

Dilerseniz ekran kartının bu güne kadar sızdırılan ve muhtemel teknik özelliklerine yakından bakalım.

Ekran Kartı Nvidia GeForce RTX 2060
GPU 14 nm TU106 GPU
Maksimum Frekans 1.20 GHz
CUDA Çekirdeği 1920
TMUs 120
ROPs 48
Compute Units 30
Bellek Türü GDDR6
Bellek Kapasitesi 6 GB – 192 Gbps/sn
Bellek Bant Genişliği 14 Gbps
Bellek Hızı Belli Değil


Yukarıda ki tablodan Nvidia 1080p’de üst seviye grafik ayarlarında bir oyuncu kitlesine hitap ettiğini söyleyebiliriz.Tabi kartın performansını kart ortaya çıkıp test edildikten sonra göreceğiz.

Özellikle Ray Tracing ve DLSS teknolojilerini ne kadar verimli kullanacak ve nasıl bir performans sergileyecek hep birlikte göreceğiz.

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0

Arkadaşlarınızla Paylaşın