Nvidia G-Sync Desteği FreeSync Monitörlere Geliyor!

Nvidia G-Sync desteği FreeSync monitörlere geliyor. Yakında yayınlanacak olan bir sürücü güncellemesi ile FreeSync özelliğine sahip monitörler G-Sync desteğine kavuşacak…

Nvidia G-Sync Desteği FreeSync Monitörlere Geliyor!

Nvidia G-Sync, oyuncu monitörlerinde kare hızını ekran kartları ile eşleştirmek için kullanılan bir senkronizasyon teknolojisidir. Nvidia bunun için monitörlere takılan özel bir donanıma ihtiyaç duyar. G-Sync monitörler Nvidia teknolojisini kullandıkları için  sıradan ve AMD FreeSync desteği sunan monitörlere göre daha pahalıdırlar.

AMD ise monitörlerinde kare hızını ekran kartları ile eşleştirmek için ekran kartlarında ve monitörlerde farklı bir yol izliyor. Bu işi yazılım ile çözen AMD, G-Sync ile aynı deneyimi oyuncular ile buluşturuyor.

Beklediğimiz teknoloji Nvidia G-Sync desteği FreeSync monitörlere sonunda geliyor…

Nvidia’da bir sürücü güncellemesi ile FreeSync özelliğine sahip hemen hemen tüm monitörlere G-Sync desteğini yazılımsal olarak sunacağını açıkladı.

Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang, Pazar günü düzenlenen şirketin CES2019 basın toplantısında yaptığı konuşmada şu ayrıntılara değindi.

“Yaklaşık 400 monitörü test ettik ve bunlardan 12’si yaptığımız testleri başarılı bir şekilde geçti.” “Dünyada üretilen her bir asenkron monitörü test edeceğiz ve geçen monitörleri sertifikalandıracağız. Ayrıca yaptığımız testlerden geçen tüm monitörleri desteklemek için yazılımı optimize edeceğiz.”

1
GeForce RTX 2060 Ekran Kartı Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Duyuruldu!

GeForce RTX 2060 ekran kartı fiyatı, teknik özellikleri ve çıkış tarihi resmi olarak Nvidia tarafından CES 2019 fuarında duyuruldu! GeForce RTX 2060 Ekran ...

15 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak güncelleme sonrasında AMD FreeSync desteğine sahip monitörler aynı zamanda Nvidia’nın G-Sync desteğine kavuşmuş olacaklar. Bu monitörlerin tam listesi şu an için belli değil. Sadece Acer, ASUS, AOC, Agon ve BenQ üreticilerine ait 12 modelin test edildiği açıkladı.

Gysnc desteğine sahip olacak Free-Sync destekli monitörler

G-Sync desteğine sahip olacak FreeSync destekli monitörler

Nvidia hangi monitör modellerinin test edildiğini açıklamadı, fakat yayınlanan güncelleme sonrasında yapılacak testler ile hangi monitörlerin bu desteği alacağını hep birlikte göreceğiz.

0
Nvidia G-Sync Desteği Alan FreeSync Monitörler – Güncel Tam Liste

Nvidia G-Sync desteği alan FreeSync monitörlerin bazıları listelendi. Bir kısmı ise yeni yeni duyuruluyor. 400'den fazla monitör testi gerçekleştiren Nvidia ...

Ayrıca yapılan bir diğer açıklama da bu özelliği sadece yeni gelecek olan monitörler için değil hali hazırda satılmış olan tüm monitörler için geçerli olacağı konusunda oldu. Test edilen tüm monitörlerde bu özellik güncellemeden sonra hemen aktif olacak. Test edilmemiş diğer monitörlerde ise bu özellik kapalı olarak oyunculara sunulacak. Oyuncular dilerlerse bu özelliği aktif edebilecekler.

0
Nvidia Scanner Overclocking GTX 10 Serisi Ekran Kartlarına Geliyor!

Nvidia Scanner Overclocking GTX 10 serisi ekran kartlarına geliyor. MSI Afterburner 4.6.0 Beta versiyonu ile artık bir tık ile ekran kartlarımızı daha başarılı ...

15 Ocak 2019 tarihinde gelecek olan bu güncelleme ile artık oyunlarda yırtılma olmadan daha kaliteli ve akıcı bir oyun deneyimi yaşayacağız.

Nvidia Blog üzerinden yapılan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca CES 2019 boyunca konu hakkında yapılacak güncellemeleri bu yazımıza ekleyeceğiz…

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0