Cyberpunk 2077 PC Sürümü Ray Tracing Desteğine Sahip Olacak!

Cyberpunk 2077 PC sürümü Ray Tracing desteğine sahip olacak. Cd Projekt Red ekibi bu alanda Nvidia ile birlikte özel bir çalışma yaptıklarını açıkladı…

Cyberpunk 2077 PC sürümü Ray Tracing Desteği İle Çıkacak!

Cd Projekt Red, Los Angeles’ta düzenlenen Microsoft’un Xbox E3 2019 konferansında yeni geliştirdikleri Cyberpunk 2077 isimli oyunun çıkış tarihini duyurmuştu. Duyuru Matrix ve Jon Wick gibi filmlerin baş rol oyuncusu olan ve aynı zamanda oyunda da yer alan Keanu Charles Reeves  tarafından gerçekleştirildi.

Cyberpunk 2077 RTX Teknolojisi 1

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi Keanu Charles Reeves'ın da yer aldığı efsane bir video ile duyuruldu. Duyuru,  John Wick film serisinin yıldızı Kanadalı aktör ...

16 Nisan 2020’de oyuncular ile buluşacak olan Cyberpunk 2077, hem tasarımı hem karakterleri hem de oynanışı ile çok farklı ve dikkat çekici bir yapıya sahip. The Witcher 3’te ki kadar derin bir hikaye anlatımı ile gelecek olan oyun, grafik anlamında da oldukça başarılı.

Cyberpunk 2077 RTX Teknolojisi 1

Bu başarısını daha da geliştirmek isteyen Cd Projekt Red ekibi, Nvidia ile oyunun PC sürümü için Ray Tracing konusunda birlikte çalıştıklarını açıkladı.

RTX teknolojisini şu an için sadece NVIDIA’ya özel teknoloji olması bu birlikteliğinde aslında tek sebebi diyebiliriz.

Cyberpunk 2077 PC Sürümü Ray Tracing Desteğine Sahip Olacak

CD Projekt Red hatırlarsanız The Witcher 3: Wild Hunt ile grafik konusunda sınırları zorlamıştı. Oyun bugün bile hala bir çok oyuncu tarafından tekrar tekrar oynanmakta. CD Projekt Red  aynı oyun zevkini Cyberpunk 2077 ile oyuncuya yansıtmak istiyor.

Ekibin oyun geliştirme kısmının başında bulunan Adam Bodowski Nvidia’nın ışın izleme teknolojisinin oyuna eklenmesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

“Yoğun ışık dalgalanmalarının olduğu kentsel bölgelerde, daha gerçekçi bir hava yaratmak için Nvidia ile birlikte çalışmaya karar verdik. Hali hazırda başarılı olduğumuz derinlik ve dikeylik hissiyatını Nvidia ile daha da ileri taşıdık ve megacity kavramını olabildiğince gerçeğe yakın yarattık.”

Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarına gelecek. Oyun şu an sadece Steam üzerinden ön siparişe açıldı. Türkçe dil desteği ile gelecek olan oyunun Steam sayfasına buradan ulaşıp dilerseniz oyunu ön sipariş ile satın alabilirsiniz.

Yorumlarınızı görmekten biz çok mutlu oluruz...

İnceleme ve Yorum Yaz

Karşılaştırma Listesi
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0